Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko zaprasza na spotkanie z mieszkańcami Krzęcina, Polanki Hallera, Grabia i Gołuchowic, które odbędzie się  2 października (środa), godz. 18 -20 w Świetlicy w Krzęcinie.  Celem spotkania jest poznanie opinii mieszkańców, które należałoby uwzględnić w przyszłym dokumencie „Strategia Rozwoju Gminy Skawina na lata 2021-2030”.

Chcemy rozwijać potencjał Gminy godzący różne potrzeby lokalnej społeczności, dlatego  dyskusja na temat przyszłości Gminy Skawina będzie dotyczyła następujących obszarów:.

  1. Ludzie

Partnerskie relacje z obywatelami. Informowanie mieszkańców o planowanych w mieście i gminie przedsięwzięciach. Konsultowanie z mieszkańcami projektów i zamierzeń – pytanie o opinie i uwzględnianie ich na etapie realizacji. Partycypacja – zapraszanie mieszkańców do uczestniczenia w rozwijaniu miasta i gminy poprzez wspólne decydowanie o kierunkach i/lub wspólne realizowanie zadań. Delegowanie – powierzanie grupom mieszkańców wybranych zadań w duchu wzajemnego zaufania i poczucia współodpowiedzialności za miasto i gminę.

  1. Życie

Dobre życie w mieście i gminie. Dbałość o wysoką jakość życia w mieście i gminie, w każdym rozumieniu tego określenia, między innymi poprzez dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, szeroką i odpowiadającą ich potrzebom ofertę kulturalną i edukacyjną, a także łatwy dostęp do opieki zdrowotnej. To również przemyślana polityka demograficzna – związana z dbałością o społeczną substancję miasta i gminy. Wreszcie – to także rewitalizacja obszarów miasta i gminy, które tego wymagają, dzięki której przestrzeń otaczająca mieszkańców staje się dla nich bardziej estetyczna i funkcjonalna.

  1. Zarządzanie

Transparentne zarządzanie miastem i gminą – w sposób zapewniający mieszkańcom dostęp do informacji na temat planów, przebiegu prac, i rezultatów prac w sferze publicznej oraz możliwość aktywnego wpływu na kształt dokumentów i kierunki rozwoju gminy. Wprowadzanie, tam gdzie to możliwe, dostępu do e-administracji i e-usług. Planowane i konsekwentne kształtowanie przestrzeni miasta i gminy poprzez wdrażanie planów miejscowych i polityk inwestycyjnych.

  1. Mobilność

Zoptymalizowane poruszanie się w przestrzeni. To zapewnienie zrównoważonego systemu transportu, do i z gminy oraz na terenie miasta i gminy, a także stymulowanie mobilności mieszkańców z korzyścią dla nich samych. To zapewnienie adekwatnych rozwiązań dla różnych kategorii użytkowników dróg: pieszych (a pośród nich – także osób niepełnosprawnych), rowerzystów, kierowców samochodów i motocykli oraz osób korzystających z transportu zbiorowego.

  1. Środowisko

Odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi w szczególności zgodne z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym. Aktywna ochrona środowiska z uwzględnieniem zachodzących zmian klimatycznych, a także wyzwań związanych z podnoszeniem efektywności energetycznej i dbałością o niskoemisyjność lokalnej gospodarki (ograniczanie niskiej emisji, likwidacja uciążliwości funkcjonowania zakładów przemysłowych na terenie gminy, ograniczanie poziomu zanieczyszczeń komunikacyjnych, zmiany struktury zlokalizowanych przedsiębiorstw celem zwiększenia udziału przedsiębiorstw nie związanych z negatywnym oddziaływaniem na środowisko). Zapewnianie mieszkańcom dostępu do zielonych terenów rekreacyjnych z możliwością aktywnego ich kształtowania.

  1. Ekonomia

Innowacyjna i zróżnicowana gospodarka. Rozwój różnych gałęzi gospodarki i związany z tym rozwój zróżnicowanego rynku pracy. Zrównoważona polityka inwestycyjna.

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Licznik odwiedzin

  • Dzisiaj: 6
  • Wszystkich: 69155
  • Obecnie na stronie: 2

Prognoza pogody

Jakość powietrza

Czym oddycham